İran’ı Tebrik Ediyorum

İran, o uçağı, elektronik savaş taktikleriyle, Amerika’nın kontrolünden çıkarıp, kendisi kontrol etmeye başlamış ve donanımına zarar verdirmeden aşağı indirmiş. İşte benim göğsümü kabartan olay bu.

İran, Amerika’ya ait, insansız bir casus uçağını düşürmüş.

Bu anormal bir şey değil.  Bizim gibi, zaten her şeyini bildiği; siyasilerinden bürokratına askerinden teknokratına kadar her unsurunu kontrol ettiği ülkeler dışında tüm ülkeler üzerinde casus uçaklarını uçurur, uçuruyor.

Bazen bu uçaklar düşürülür de. O zaman ya diplomatik bir özür dilenir ya da inkar cihetine gidebilir.

Ama İran buna fırsat vermemiş. Hatta düşürmemiş de. Daha muhteşem bir iş yapmış. O uçağı, elektronik savaş taktikleriyle, Amerika’nın kontrolünden çıkarıp, kendisi kontrol etmeye başlamış ve hiçbir donanımına zarar verdirmeden aşağı indirmiş.

İşte benim göğsümü kabartan olay bu.

Bir İslam ülkesi, geliştirdiği teknik ile Amerika’nın bileğini bükebilmiş. Size çok basit gelebilir ama inanın bu çok önemli bir göstergedir. Tıpkı, Çin’in, çok uzaktaki bir uydusunu yerden vurup düşürmesi gibi… O deney ile Çin, Amerika’ya ‘haddini bil, ben seni istediğim yerde vurabilirim. Artık bu dünyada tek değilsin. Gözüm üstünde’ dedi.

İran da tamamen teknik üstünlükle, Amerika’nın kontrolündeki bir uçağı, onun kontrolünden çıkarıp kendisi sevk ve idare edebilmiş. Bu da hem İsrail’e hem Amerika’ya teknik bir gözdağıdır.

İran’ı tebrik ediyorum. Bunu sağlayan Müslümanları can u gönülden kutluyorum. Darısı bizim mühendislerin başına diyorum. Amerika’nın ‘kadir-i külli şey’ olmadığını gösterdikleri için. İnşallah bu çabalarıyla tüm İslam devletlerine örnek olur. Bu zamanda cihad böyle olur.

***

Bu arada, sayın başbakanımızın gerçek durumunu merak etmek artık hakkımız oldu. Çünkü uzun sürdü nekaheti. Türkiye’nin ona ihtiyacı var. Ben millet adına ona dua ediyorum. Millet dahi dua etmeli. Çünkü mü’minin en güçlü silahıdır dua.

Allah her siyasimize sağlık ve selamet versin. Ülke hiçbir riski taşıyamayacak kadar ciddi bir geçitten geçiyor.

Hz. Ali efendimizin Celcelutiyye’sinde, mücerrep bir duası var. Bunu şu sırada herkesin Türkiye için okuyup tekrar etmesinde yarar var diye düşünüyorum:

“Ve sellim bi-bahrin ve a’tınî hayre berriha/ Fe-ente Melâzi ve’l-kurûbu bike incelet. Fe subnaneke allahumme ya hayra Bariin. Veya hayra hallaqin ve erkeme men baat. Ve barik lena Allahumme fi cemi kesbina. Ve hulle uqûde-l-usri bi Yayuh’in irtahat’. Amin!

Hakkında Mehmet Ali Bulut

1954’te Gaziantep’in İslâhiye ilçesinin Kerküt köyünde doğdu. İlkokulu burada tamamladı. Gaziantep İmam Hatip Lisesini ve ardından Gaziantep Lisesini bitirdi. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nden mezun oldu. Aynı Fakülte’nin Tarih Bölümünde doktora tezi hazırlamaya başladı. 1979 yılında Tercüman Gazetesi’ne girdi. Tercüman Kütüphanesinin kurulması ve kitapların tasnifinde görev aldı. Birçok kitap ve ansiklopedinin yazılmasına ve hazırlanmasına katkıda bulundu… Daha sonra gazetenin, haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı. Yurt Haberler Müdürü oldu. Köşe yazıları yazdı… 1991 yılında Haber koordinatörü olarak Ortadoğu Gazetesi’ne geçti. Bu gazete 5 yıl süreyle köşe yazarlığı yaptı. Yeni Sayfa ve Önce Vatan Gazetelerinde günlük yazıları ve araştırmaları yayınlandı. 1993 yılında haber editörü olarak İhlas Haber Ajansı’na girdi. Kısa bir süre sonra ajansın haber müdürlüğüne getirildi. Mahalli bir ajans konumundaki İhlas Haber Ajansı, onun haber müdürlüğü döneminde Türkiye’nin ve Ortodoğu’nun en büyük görüntülü haber ajansı konumuna yükseldi. 1997 yılında İHA’dan ayrılmak zorunda kaldı. Bir grup arkadaşıyla birlikte Veri Haber Ajansı’nı kurdu. Finansal sıkıntılardan dolayı Ajansı kapattı. 1999 yılında BRT Televizyonuna girdi. Haber editörü ve program yapımcısı olarak görev yaptı. 2001 Mayısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın danışmanlığına getirildi. 3 yıl bu görevde kaldı. Bir süre Ali Müfit Gürtuna’nın basın ve siyasi danışmanlığını yaptı. Turkuaz Hareket’in mantalitesinin oluşturulmasında büyük katkısı oldu. Bugün Gazetesi Yurt Haberler müdürü olarak çalışan Bulut, emekli ve sürekli basın kartı hamilidir. Eserleri: Karakter Tahlilleri, Dört Halifenin Hayatı, Geleceğinizi Okuyun, Rüya Tabirleri, Asya’nın Ayak Sesleri, Ansiklopedik İslam Sözlüğü, Türkçe Dualar, Fardipli Sinha, Derviş ve Sinha, Ruhun Deşifresi, Gizemli Sorular, Ahkamsız Hükümler, Can Boğazdan Çıkar, Sofra Başı Sağlık Sohbetleri gibi yayınlanma aşamasında olan çeşitli eserleri bulunmaktadır. Roman ve Hikaye: Mehmet Ali Bulut’un Roman türünde yazılmış Fardihli Sinha, Derviş ile Sinha adında iki romanı ve aynı serinin devamı olarak Zu Nima ve Fardipli Sinha 2 ve Fardipli Sinha 3 tamamlanma aşamasındadır. Diğer çalışmaları: Çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, şiirleri bulunan Mehmet Ali Bulut son dönemdeki yazılarını haber7.com’da yayınlamaktadır. Bulut evli ve bir kızı vardır.

Ayrıca Bakınız

Çanakkale Geçilmedi…

Elhamdülillah, bu millet bir kez daha Çanakkale’nin geçilmez olduğunu gösterdi. Bir kere daha, bu millet, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir