Ruhun Deşifresi

Ruhun Deşifresi

Kitabın Adı Ruhun Deşifresi
Kitabın Yazarı Mehmet Ali Bulut
Yayın Editörü Rahime Demir
Kapak Tasarımı Ferhat Çınar
İç Tasarım M. Aslıhan Özdemir
Yayınevi Hayat Yayınları
Yayın Yeri İstanbul
Yayın Tarihi 2008
ISBN 9789759019419   
Sayfa Sayısı 296
Boyut 21 cm

 

Vaktiyle adamın birisi öğrencilerini toplamış, onlara mutlu olmanın yollarını anlatıyormuş. Bir gün, “Herkes gözünü kapatsın ve kendisini dilediği bir şey olarak düşlesin” demiş. Öğrencilerden biri kendini gökyüzünde uçan bir kuş olarak hayal etmiş. Tam böyle keyfince gökyüzünde süzülüp uçarken, bir de bakmış ki aşağıda bir avcı, elindeki tüfeğini kendisine doğrultmuş, ateş edecek.

Öğrenci sıçramış ve hayalinden sıyrılıvermiş. Hocası sormuş:

     –  Ne oldu evladım? Öğrenci cevap vermiş:

     –  Ben kendimi bir kuş olarak düşledim hocam. Havada uçuyordum. Bir de baktım ki aşağıda bir avcı var. Beni avlamak için tüfeğini bana doğrultunca korkup sıçradım… Hocası;

     –  A çocuğum! Hayal senin hayalin, düş senin düşün. Hayali­nin içine o avcıyı niye sokuşturuyorsun? Sen hayal etmesen o avcı nasıl girsin senin hayal dünyana! …

Çoğumuz bir yandan kuş olmayı hayal ediyor, diğer taraftan da düşlerimize sinsi bir avcı sokuşturuyoruz. Oysa biz istemezsek, avcı hayalimizin içerisine nasıl girebilir ki!

Bu kitap, beynimizin ve hayalimizin semalarında dolaşan bu sinsi avcıların neler olduğunu ve bunları dünyamızdan nasıl çıkartacağımızı tarif ediyor.