Ruhun Deşifresi

Ruhun Deşifresi

Kitabın Adı Ruhun Deşifresi
Kitabın Yazarı Mehmet Ali Bulut
Yayın Editörü Rahime Demir
Kapak Tasarımı Ferhat Çınar
İç Tasarım M. Aslıhan Özdemir
Yayınevi Hayat Yayınları
Yayın Yeri İstanbul
Yayın Tarihi 2008
ISBN 9789759019419   
Sayfa Sayısı 296
Boyut 21 cm

 

Vaktiyle adamın birisi öğrencilerini toplamış, onlara mutlu olmanın yollarını anlatıyormuş. Bir gün, “Herkes gözünü kapatsın ve kendisini dilediği bir şey olarak düşlesin” demiş. Öğrencilerden biri kendini gökyüzünde uçan bir kuş olarak hayal etmiş. Tam böyle keyfince gökyüzünde süzülüp uçarken, bir de bakmış ki aşağıda bir avcı, elindeki tüfeğini kendisine doğrultmuş, ateş edecek.

Öğrenci sıçramış ve hayalinden sıyrılıvermiş. Hocası sormuş:

     –  Ne oldu evladım? Öğrenci cevap vermiş:

     –  Ben kendimi bir kuş olarak düşledim hocam. Havada uçuyordum. Bir de baktım ki aşağıda bir avcı var. Beni avlamak için tüfeğini bana doğrultunca korkup sıçradım… Hocası;

     –  A çocuğum! Hayal senin hayalin, düş senin düşün. Hayali­nin içine o avcıyı niye sokuşturuyorsun? Sen hayal etmesen o avcı nasıl girsin senin hayal dünyana! …

Çoğumuz bir yandan kuş olmayı hayal ediyor, diğer taraftan da düşlerimize sinsi bir avcı sokuşturuyoruz. Oysa biz istemezsek, avcı hayalimizin içerisine nasıl girebilir ki!

Bu kitap, beynimizin ve hayalimizin semalarında dolaşan bu sinsi avcıların neler olduğunu ve bunları dünyamızdan nasıl çıkartacağımızı tarif ediyor.

Twitter

Yarın Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Gelecek Yüzyıl Nasıl Yapılanacak?” konulu konferansımız vardır.
• • •
#MehmetAliBulut

Bunu yapmayı göze alan bir insan, dünyada huzurlu yaşamayı talep edebilir mi. Ben bunlardan doğacak çocuklara acırım. Kim bilir ne büyük zulümlerle(!) karşılaşacaklar. Sonra da bu bela nereden geldi diyecekler. Kader ha.İşte kader böyle yaz(dır)ıyor.

Bugün 6. Osmaniye Kitap Fuarındayız…📚

Tüm kitapseverler davetlimizdir. 🤗
@HayatYayinlari

#HayatYayınGrubu #OsmaniyeKitapFuarı #KitapFuarı #İmzaGünü #HayatYayınları #gençhayatyayınevi

"Muhammed Mustafa" âlemde, has bir isimdir. Anıldığında elimiz tazimle göğsümüze gider. Millet o yüzden evladına MEHMET demiş. Karıştırılmasın diye.. Ve bir isim analisti olarak maalesef adı MUHAMMED veya Muhammet Mustafa olan 100 kişiden üçünü bile o zata(asv) yakışır görmedim.

Load More

Facebook

[custom-facebook-feed]