Yıl 2057… 28 Ağustos…

Bugün 28 Ağustos 2057 – Salı

Anadolu Ajansı Gündemi.

 1. Türk Birleşik Devletler Başkanı (TBD) Rauf Turgay Ertuğrul bugün Ankara’da toplanan “Uluslararası Uzlaştırma Komitesi Toplantısı”na başkanlık edecek. Toplantıda, eski ABD eyaletleri arasında yaşanmakta olan kanlı çatışmaların durdurulması için çare  aranacak. Toplantı Nevada’nın Türk asıllı lideri Turanson’ın talebi üzerine Ankara’da yapılıyor (Saat: 10.00)
 2. Cumhuriyetçi Hareket Parti Genel Başkanı Durdemir Buğrahan, Bursa Teknoloji Fuarı’na katılacak. Fuarda “galaktik airbus 2100” görücüye çıkarılacak. Buğrahan, daha sonra Fuar Düzenleme Komitesi Başkanı Şahbaz Naramyan’ın, onuruna vereceği yemeğe katılacak. Saat 13:00)
 3. Kıbrıs Valisi  Mahir Ahmet Dikbaş, AA’ya verdiği mülakatta “Rum azınlık haklarının göz ardı edilmeyeceğini” söyledi. Adayı terk eden Rumlara seslenen Dikbaş, “Yurdunuza dönün can ve mal güvenliğiniz Türk adaletinin teminatı altındadır” dedi.
 4. Hint Başbakanı SinHa Mirjau, Hint Deniz’inde “yönlendirilmiş yapay depremler” projesi ile ilgili tatbikat için Türkiye’nin onayını beklediklerini sö İki gündür Ankara’da bulunan Mirjau, Başkan Ertuğrul’un onu kabul etmesini bekliyor.
 5. İngiltere Büyükelçisi Edward Hillston, İrlanda Cumhurbaşkanı’ın Türkiye’yi ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, “Bu ingiltere’ye bir hakarettir. Biz bunu kabul edemeyiz” dedi.
 6. İran Cumhurbaşkanı Haşimcan Turkestani tatilini geçirmek için İstanbul’a geldi. Turkestani tatilini Büyükada’daki malikanesinde geçirecek.
 7. Girit ve Mora’daki isyanlarda yaralananlar, Başkanın tahsis ettiği uçakla tedavi için Ankara’ya getirildi. Yaralılar Gata Askeri Hastanesinde tedavi altına alındı. İsyancı lider Yannadis, “Bizim tek amacımız, BTD ile birleşmek. Hiçbir güç bizi bundan alı koyamaz” dedi.
 8. İsrail Başbakanı Simon Houffman, Yeni Kardeşlik Örgütü’nün, Yahudi vatandaşlara karşı giriştiği kanlı eylemlerin durdurulması için Türkiye’den yardım istedi.
 9. Rus Federasyonu Başkanı Nadya Norovski, bir soru üzerine yaptığı açıklamada “Türkiye ile stratejik ortaklıklarının sürdüğünü, Türk Rus dostluğunun tarihi temelleri bulunduğunu ve kolay kolay sarsılmayacağını” söyledi. Türk jetlerinin Kuzey Buz Denizi üzerinde keşif uçuşu yaptığı yolundaki iddiaları da yalanladı. Norovski, gençlik aşkını yaşadığı Antalyayı bu yıl da ziyaret edeceğini söyledi.
 10. Maliye Bakanı Kerakin Buğdaycıyan, bütçenin fazla verdiğini söyledi. Piyasadaki hareketliliği arttırmak için de vatandaşları para harcamaya çağırdı.
 11. Erivan’da yapılacak “Kafkas ve Türk Halkları Folklor Yarışması”,  konfedarasyonun 180 üye ülkesi tarafından canlı yayınlanacak. Açılışı konuşmasını yapmak üzere Erivan’a gelen TBD Kardeş Halklar Bakanı Nergis Azadbeg büyük sevgiyle karşılandı.
 12. Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü yeni geliştirilen ve biri yüz veren bir buğday tohumunu çiftçilere tanıtacak. (Saat: 14.00)
 13. Türkiye Kamu-Sen şube başkanları Başkent Öğretmenevinde toplanacak. Toplantı’da uzay istasyonlarındaki çocukların eğitim sorunları ele alınacak. (Saat: 10.00)
 14. Taşkent Barış, Demokrasi ve Emek Şenlikleri çerçevesinde ”Farklı inançların barış içinde bir arada yaşaması” konulu panel yapılacak. Panele Anadolu Federasyonu adına katılacak Diyanet İşleri Başkanı Ruhsati Gülen bugün Taşkent’e gidiyor (Saat: 15.00)
 15. Çin Büyük Elçisi Lahu Ma Chin,  genelkurmay’ın web sitesinde yer alan haritanın iyi niyet taşımadığını ileri sürerek BTD Dışişleri Bakanlığı nezdinde protestoda bulundu. Genelkurmay Başkanlığı’nın sitesinde yer alan haritada Çinin kuzeyi Doğu Türkistan Cumhuriyeti olarak gösterilmişti.
 16. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül anılacak. Cumhurbaşkanı Gül’ün kurduğu Dönüşüm Projeleri Enstitüsü’nde düzenlenecek anma programına, çok sayıda devlet başkanı, başbakan ve düşünür katılacak. Program için Ankara’ya gelen Kore Konfederasyonu Devlet Başkanı Van Ti Nau, “Türk milletini kıskanıyorum. İki asra iki büyük zeka ile giriş yapmasını bildi. Bugün Türkler ikinci Osmanlı dönemini yaşıyorlar. İki asra iki dev adam sığdırabilmek büyük bir şans. Tanrı, Türkleri seviyor.” dedi.

***

Nasıl?

Beğendiniz mi Gündemi?

Ben inanıyorum. Bu millet tarihte üstlendiği misyonu yine üstlenecek ve adalet ve barışın temini olacak.

Çünkü dünyanın yeniden adalete ve merhamete ihtiyacı var.

İki süper gücün biri ölünce ikincisi gemi azıya aldı. Adalet ve demokrasi diye dünyanın önüne koyduğu rezalet bak:

Vietnam ve Irak!

Eğer sırtlanlar koyun sürülerine bekçi olsaydı, dünya bu kadar kana bulanmazdı.

Tanrı, küfrü abad eder ama zulmü asla! O yüzden, çok yakında ABD’nin bu zulmünün, kendisine döndüğünü göreceğiz. Ben inanıyorum.

Ve inanıyorum ki, onların boşalttığı yeri insanlık adına Türk milleti dolduracaktır.

Bunun için maddi bir çok sebep var. Ben de sadece, yakıştırmalarla o günleri tasvir etmeye çalıştım.

Benim acizane kanaatime göre, Gül’ün cumhurbaşkanlığı, bu milletin makus talihini değiştirecek, onun bahtını karartan, meşum büyüyü bozacak ve bizi en fazla 15 – 20 yıl içinde muasır medeniyetlerin de önünde ve ötesinde bir zirveye oturtacaktır.

Çünkü bu millet kartal yavrusudur!

Tavuğun altına konulmuş yumurtadan çıktığı ve etraftakiler de ona “sen tavuksun sen tavuksun” dedikleri için uçmaya cesaret edemiyordu.

İşte Gül umuyoruz ki,! Bu milleti uçuracak umudun kapılarını aralıyor.

Biri beni yuvadan itsin artık. Uçmak istiyorum çünkü?

***

Umarız ki  sayın GÜL 56 yaşında geleceği bu makamda icra edeceği iyiliklerle, milletin de bahtını değiştirir. Bu milleti eski misyonuna dünyaya huzur ve barış getiren misyonuna yükseltir.

Biz umut etmekle mükellefiz, siz yapmakla Sayın Gül!.

Hadi vira bismillah!

Hakkında Mehmet Ali Bulut

1954’te Gaziantep’in İslâhiye ilçesinin Kerküt köyünde doğdu. İlkokulu burada tamamladı. Gaziantep İmam Hatip Lisesini ve ardından Gaziantep Lisesini bitirdi. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nden mezun oldu. Aynı Fakülte’nin Tarih Bölümünde doktora tezi hazırlamaya başladı. 1979 yılında Tercüman Gazetesi’ne girdi. Tercüman Kütüphanesinin kurulması ve kitapların tasnifinde görev aldı. Birçok kitap ve ansiklopedinin yazılmasına ve hazırlanmasına katkıda bulundu… Daha sonra gazetenin, haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı. Yurt Haberler Müdürü oldu. Köşe yazıları yazdı… 1991 yılında Haber koordinatörü olarak Ortadoğu Gazetesi’ne geçti. Bu gazete 5 yıl süreyle köşe yazarlığı yaptı. Yeni Sayfa ve Önce Vatan Gazetelerinde günlük yazıları ve araştırmaları yayınlandı. 1993 yılında haber editörü olarak İhlas Haber Ajansı’na girdi. Kısa bir süre sonra ajansın haber müdürlüğüne getirildi. Mahalli bir ajans konumundaki İhlas Haber Ajansı, onun haber müdürlüğü döneminde Türkiye’nin ve Ortodoğu’nun en büyük görüntülü haber ajansı konumuna yükseldi. 1997 yılında İHA’dan ayrılmak zorunda kaldı. Bir grup arkadaşıyla birlikte Veri Haber Ajansı’nı kurdu. Finansal sıkıntılardan dolayı Ajansı kapattı. 1999 yılında BRT Televizyonuna girdi. Haber editörü ve program yapımcısı olarak görev yaptı. 2001 Mayısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın danışmanlığına getirildi. 3 yıl bu görevde kaldı. Bir süre Ali Müfit Gürtuna’nın basın ve siyasi danışmanlığını yaptı. Turkuaz Hareket’in mantalitesinin oluşturulmasında büyük katkısı oldu. Bugün Gazetesi Yurt Haberler müdürü olarak çalışan Bulut, emekli ve sürekli basın kartı hamilidir. Eserleri: Karakter Tahlilleri, Dört Halifenin Hayatı, Geleceğinizi Okuyun, Rüya Tabirleri, Asya’nın Ayak Sesleri, Ansiklopedik İslam Sözlüğü, Türkçe Dualar, Fardipli Sinha, Derviş ve Sinha, Ruhun Deşifresi, Gizemli Sorular, Ahkamsız Hükümler, Can Boğazdan Çıkar, Sofra Başı Sağlık Sohbetleri gibi yayınlanma aşamasında olan çeşitli eserleri bulunmaktadır. Roman ve Hikaye: Mehmet Ali Bulut’un Roman türünde yazılmış Fardihli Sinha, Derviş ile Sinha adında iki romanı ve aynı serinin devamı olarak Zu Nima ve Fardipli Sinha 2 ve Fardipli Sinha 3 tamamlanma aşamasındadır. Diğer çalışmaları: Çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, şiirleri bulunan Mehmet Ali Bulut son dönemdeki yazılarını haber7.com’da yayınlamaktadır. Bulut evli ve bir kızı vardır.

Ayrıca Bakınız

Çanakkale Geçilmedi…

Elhamdülillah, bu millet bir kez daha Çanakkale’nin geçilmez olduğunu gösterdi. Bir kere daha, bu millet, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir